Önderler ,1980 yılında Milas’ta ticaret hayatına başladı. Uzun yıllar Milas ve Bodrum’da , inşaat malzemeleri satış ve pazarlamasını başarı ile sürdürdü. 1993 yılında tüm faaliyet alanları tek bir çatı altında toplanarak, “Önderler İnş. Taah. San. Tic. Tur. ve Paz. A.Ş” kuruldu.   İnşaat sektöründe sürekli büyüyen Bodrum ve Milas bölgelerinde, hizmet kalitesini , güveni ve dürüst çalışma prensiplerini ön plana çıkararak kısa sürede sektöründe ön sıralarda yer almayı başardı. 2011 yılından itibaren ise, “Önderler Yapı Market” ve “Vitra- Artema- Hüppe Showroom” Faliyetlerine, yeni kurulan “Önderler Konut ve Yapı Malz. Paz. İnş. Nak. A.Ş.” isimli şirket bünyesinde devam edecektir.

Önderler, 1997 yılında Bodrum-Ortakent yalısındaki, denize sıfır konumdaki , 4 yıldızlı,320 yataklı “Önderhan Hotel” i inşa ederek, turizm sektörünün hizmetine sundu. “Önderhan Hotel” hala “Fransız Tatil Köyü” olarak Hizmet vermemektedir.

Önderler, 2005 yılında, Atatürk bulvarı no:210 Konacık-Bodrum adresindeki Yapı Marketini, Bodrum inşaat sektörünün hizmetine sundu. 2009 yılında ise, sahibi olduğu bu arazi üzerinde halen faaliyet gösteren, Koçtaş,Vatan, Turkcell Kurumsal ve West Marine Mağazalarından oluşan, AVM Projesini gerçekleştirdi.

Önderler, 2009 yılında “Önderler Yapı Market”i Yalıkavak yolu 2.km. Ortakent-Bodrum adresindeki yeni binasına taşıdı ve hizmet vermeye başladı. Yine aynı adreste 23 ocak 2010 tarihinde, Ege ve Akdeniz’in tek katta en büyük teşhir ve satış alanına sahip “Vitra-Artema – Showroom” unu açtı.

“Önderler Yapı Market”te yaklaşık 20.000 çeşit ürünün yanı sıra; demir, çimento, tuğla, asmolen, kum, çakıl, bims blok, gazbeton, profil, köşebent, NPI, NPU, Çelik hasır; çelik kalıp, çelik iskele, sunta, kereste, MDF, OSB, playwood gibi kaba inşaat malzemelerinin toptan ve perakende satışı, en uygun fiyat ve ödeme koşullarıyla yapılmaktadır. Yapı Market ve İnşaat malzemeleri olarak satışı yapılmakta olan yerli ve ithal ürünlerin tamamı, birinci kalite ve marka bilinirliği en yüksek olan ürünlerdir. “Önderler Yapı Market” satışını yaptığı bu ürünlerin tamamını, ana bayii olarak direkt fabrikalardan ve Türkiye Distribütörlerinden temin etmektedir.

“Vitra-Artema Showroom”, tek katta 650m karelik satış ve teşhir alanı ile, Vitra’nın Türkiye’deki en büyük showroomlarından biridir. Ege ve Akdeniz bölgelerinin ise en büyük satış ve teşhir alanına sahip Vitra Showroom’u olma özelliğini taşımaktadır. Vitra-Artema ve Hüppe’nin en yeni ürünlerinin showroomda sergilenmesi, Artema ve Vitra Spa sistem teşhiri, ürünleri yerinde görme ve seçme avantajı sağlamış, mimar ve mühendislerin bu konudaki sorunlarına çözüm getirmiştir. Bodrum’un inşaat ve tekne imalatı sektörünün değişmez adresi olan Vitra, deneyimli ve uzman proje ekibi ile ölçü ve röleve alma , çizim ve uygulama hizmetleri de vermektedir.

1980 yılından günümüze kadar, Bodrum ve Milas çevresinde inşa edilen turistik tesislerin ve konut inşaatlarının yapımı aşamasında, Önderler en büyük tedarikçi firma olarak sürekli yer almıştır.

VİZYONUMUZ

Sektöründeki öncülüğünü bir gelenek olarak yaşatan ve geleceğe taşıyan Önderler, kalitesinden ödün vermeden, sektöründe lider firma olmayı amaçlamaktır.

MİSYONUMUZ

Müşteri memnuniyeti odaklı hizmet anlayışını, sektörel bilgiye deneyimiyle birleştirerek, şirketin amaç ve kurumsal kimliğini , hizmetleriyle en güzel şekilde hedef kitlesine yansıtmayı başarmak, inşaat ve yapı sektöründe gelişmekte olan teknolojiyi ve yeni ürün çeşitlerini hizmetlerine yansıtarak maksimum kalite ve fayda sağlamak.